Reportáž: Sereďmaratón 2020 virtual race - preteky nepreteky

Tu je moja prvá skúsenosť s oficiálnou virtuálnou jazdou od prihlásenia na ňu, až po jej absolvovanie a následné nahrávanie dát z jazdy.

 

Klasický Sereďmaratón sa nemohol uskutočniť tak, ako aj mnohé iné akcie. Pokiaľ si chcete zaspomínať na minulé ročníky, pravidelne prinášame reporty z tejto akcie, tu je odkaz na posledný od nášho redaktora Kimla. Preto organizátori prišli so zaujímavou myšlienkou, ako zachovať aj tento rok tradíciu maratónu, aj keď v upravenej podobe. Rozhodli sa ho zorganizovať formou virtuálnej jazdy, pozvánku ste mohli prečítať aj v našom magazíne.

V tomto prípade to neznamená, že ho pôjdete doma na trenažéri, ale že si určenú trať prejdete sami a následne o tom doložíte dôkaz vo forme záznamu z vášho GPS cyklopočítača. Inak vo videu, kde som menoval dôvody, prečo kúpiť GPS, ma možnosť účasti na virtuálnych pretekoch nenapadla, tak dopĺňam aspoň tu.Registrácia


Aj keď v týchto virtuálnych pretekoch nejde o dosiahnuté časy, bolo by zložité odkontrolovať ich regulárnosť, prihlasujete sa teda ako na klasické podujatie.Súčasťou je aj štartovné vo výške 10 €, ktoré organizátorom pomôže pokryť už vynaložené náklady na prípravu zrušených pretekov. V prípade, že sa vyzbiera viac, organizátor sľubuje, že tieto peniaze použije v klasickom ročníku 2021, takže už sa teším.

Ak by to niekto zobral vypočítavo, aj účastník virtuálnej jazdy dostane štartovací balíček, ktorý je bohatý, jeho obsah spolu s pravidlami jazdy nájdete na stránke maratónu. Okrem toho, každý dostáva lístky do tomboly, do ktorej prispel aj MTBIKER v celkovej hodnote 270 eur. Za to, že nakupujete v MTBIKER shope, sa vám vieme odvďačiť aj týmto spôsobom - podporou obľúbených cykloakcií.

Jazda


Na výber sú 2 okruhy, ja som si vybral ten piešťanský. Vedie peknými cestami v úpätí Považského Inovca, kam rád a často chodím, nachádza sa tam aj odbočka na Jalšovské chaty, ktoré som spomínal v tipe na výlet. Doma som si pozrel, kde presne začína segment v aplikácii Strava a v podstate stačilo pokračovať za Hlohovcom smer Sokolovce.Až do Piešťan je cesta skôr dole kopcom, je to okrem iného aj trať časovky a pretekov, ktoré sa organizujú pre nás starších mastersákov.Inak z Trnavy som vyrazil s kamošom Paľom, čo nie je proti pravidlám. Neskôr sa zoznamujem aj s Andrejom z Hlohovca. Teší ma, že ma spoznáva a že je fanúšikom MTBIKER-u. Predstavíme sa a ďalej ideme traja.V obci Banka sa inak odbočuje aj na Hrádok, ak by ste išli k nám do MTBIKER centra, my pokračujeme rovno na stúpanie Havran. V bežných pretekoch tu trpím ako pes, dnes si jazdu vychutnávam a fotím si pre tento report.Predpoveď je neistá a sťahujú sa mraky, tak dúfam, že nezmokneme, posledné dni prší až až a ja na svojej novej F12 mám tuším viacej mokrých ako suchých kilometrov.Vrch Havranu a nás čaká zjazd na novučičkom asfalte, paráda.Z Radošiny pokračujeme cez tzv. húsenkovú dráhu, príjemné kopce, dosť strmé, ale nie dlhé, ideálne na tréning intervalov. Sme tu často aj v rámci našich "zmrzlinových" jázd, kedy však namiesto Havrana chodíme Svrbičák.Nakoniec padlo len pár kvapiek a ďalej už to je jasnejšie, dnes sme mali šťastie.Segment končí v mieste, kde sa okruh napája na cestu späť do Hlohovca, je to koniec pretekov, tak si strihnem cieľové gesto.Nahrávanie


Po dojazdení na obdržaný link nahrávam odkaz jazdy z aplikácie Strava. Milá možnosť je pridať aj fotku z jazdy. V propozíciách sa spomína aj možnosť pre tých, ktorí svoje jazdy nikam nenahrávajú, musia doložiť aspoň fotku jazdy z počítača. Inak vedeli ste, že nahrať svoju jazdu môžete aj u nás do sekcie výjazdy, buď manuálne alebo si s nami synchronizujte Stravu?Absolvovanie takejto jazdy môže byť príjemným spestrením, pomôžete organizátorom zvládnuť neľahký rok, dostanete pekný balíček a ešte aj možno niečo vyhráte. Jedna z cien je aj kompletný Bikefitting, tak sa s niekým vidím osobne. A čo ak ho vyhrám ja? Nastavím sám seba.

Fotogaléria k článku

 
keyboard_arrow_up